Anna Kot wniosła o ukaranie dr. Zbigniewa Martyki

Anna Kot, Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Krakowie, bla bla bla bla

wnosi o ukaranie dr Zbigniewa Martyki, obwinionego przez nią o to, że:

  • – publicznie propagował
  • – postawy antyzdrowotne
  • – poprzez publikację własnych poglądów i wypowiedzi
  • – niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną.

Rozprawa przed właściwym sądem lekarskim odbędzie się 19 grudnia 2022.

Mój komentarz:

Dziękuję panu dr. Martyce za odwagę i stanięcie po stronie ludzi.

#1. Powodem do ukarania lekarza powinny być BŁĘDY W SZTUCE LEKARSKIEJ. Czyli takie prowadzenie leczenia, które prowadzi do szkód pacjenta.

Teraz rzecznicy odpowiedzialności zawodowej chcą karać lekarzy za “propagowanie postaw antyzdrowotnych”.

Jest to nieporozumienie, bowiem opinie dotyczące postaw zdrowotnych są i n n y m obszarem niż obszar leczenia dolegliwości.

W obszarze opinii i wiedzy na temat co służy, a co nie służy zdrowiu, istnieją i muszą istnieć różne zdania. Dążenie do całkowitego ujednolicenia zdania w tym obszarze, jest sprzeczne z naturą demokracji zachodniej, w której obywatel ma prawo do zróżnicowanych opinii.

Próby karania osób, które leczą i które dobrze i korzystnie dla leczonych wykonują swoją pracę, za wyrażanie opinii nt. zachowań pro-zdrowotnych, jest mechanizmem ustalania rzeczywistości totalitarnej, odbierającej obywatelom podmiotowość i prawo do różnych opinii, zaś lekarzom prawo do służenia ludziom swoimi ocenami w temacie zdrowia.

#2. Idea osiągnięcia, pod karą, całkowitej zgodności opinii nt. postaw prozdrowotnych jest nieracjonalna i może być niebezpieczna, bowiem cały postęp wiedzy w obszarze zdrowia polega na ZMIANIE tej wiedzy, a więc na procesie, w którym “aktualna wiedza” zostaje zakwestionowana i staje się “nieaktualna”.

#3. Należy uściślić definicję: CO to jest aktualna wiedza medyczna?

a) Czy ona się zmienia w miarę upływu czasu? Czy wiedza nt. zdrowia i kowid się zmienia w miarę upływu czasu? Czy działaniem prozdrowotnym był zakaz wstępu do lasu? Izolacja 14 dniowa osób bezobjawowych wskutek testu? Jakiego testu? Jeśli PCR to z jakim progiem CT? Itd. Itp.?

b) Czy ona jest wyrażana w sposób jednoznaczny, np. poprzez “stanowisko konsultantów krajowych: medycyny rodzinnej, chorób zakaźnych oraz anestezjologii i intensywnej terapii we współpracy z Radą Medyczną przy Premierze RP”?

Można by długo. Wydaje się, że ludzie, w tym lekarze, otrzeźwieli nieco i ten przytoczony wniosek u ukaranie skończy tam, gdzie jego miejsce, w szufladzie z napisem “błędy i nieporozumienia”. Szkoda tylko ludzi takich jak pan Zbigniew, którzy niepotrzebnie muszą się użerać z odpryskami, w istocie, polityki.

Nie idźmy w tę stronę. Nie dzielmy się na MY i Oni. Szanujmy wolność słowa, bo żyją wśród nas ci, co dokładnie pamiętają poprzedni ustrój jedynie słusznych postaw. Albo będziemy dla siebie nawzajem wsparciem, na fundamencie wolności słowa i wzajemnego szacunku, albo nas podzielą, zastraszą i wkurzą. Dobro będzie górą! Bo Polaków na to stać. Bo wyrastamy ponad małość, totalitaryzm i służalczość wobec silniejszych 🙂

A tu wniosek pani Anny, byłej już rzecznik, z zawodu dentysty, o ukaranie doktora nauk medycznych Zbigniewa Martyki:

image

Linki:

Tekst dr. Martyki na w.w temat: LINK

————————
A tu dłuższy mój tekst nt. totalitaryzmu, wolności słowa i wyrażania swojego zdania http://blog.zbyszeks.pl/…/masowa-transformacja-nasza…/

Nie bądź obojętny, udostępnij dalej...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *