(mała) Różnica zdań i teorie spiskowe

Ukraina:

– Nie mam wątpliwości, że to nie był nasz pocisk ani nasz atak rakietowy. Jestem pewien, że powinniśmy być i będziemy. Chcę, żebyśmy byli uczciwi i jeśli to było użycie naszej obrony przeciwlotniczej, to chcę te dowody. Najpierw dochodzenie, dostęp i dane, które posiadasz – powiedział Wołodymyr Zełenski, komentując międzynarodowe śledztwo w Przewodowie.

https://www.salon24.pl/newsroom/1264844,zelenski-apeluje-o-pokazanie-dowodow-ws-rakiety-w-przewodowie-riposta-bidena

https://twitter.com/nexta_tv/status/1592924813068472324?s=20&t=wXWjWWTU1fOHyu4V7fpvjw

Rosja propaguje teraz teorię spiskową, jakoby to rakieta ukraińskiej obrony przeciwlotniczej spadła na teren Polski. To nieprawda. Nikt nie powinien wierzyć ruskiej propagandzie ani przykładać ręki do jej rozpowszechniania. Tego powinniśmy się już dawno nauczyć po przypadku zestrzelenia MH17

Russia now promotes a conspiracy theory that it was allegedly a missile of Ukrainian air defense that fell on the Polish theory. Which is not true. No one should buy Russian propaganda or amplify its messages. This lesson should have been long learnt since the downing of #MH17.

link: https://twitter.com/DmytroKuleba/status/1592632386751434752?s=20&t=pyx7G4MfrdahwCxGxRVPNg

USA i Zachód:

Nie ma żadnych dowodów, które poddawały by w wątpliwość stanowisko prezydenta Dudy, że wybuch był najprawdopodobniej spowodowany przez ukraińską rakietę obrony przeciwlotniczej. – powiedziała Adrienne Watson, rzeczniczka US National Security Council

– powiedziała Adrienne Watson, rzeczniczka US National Security Council

Prezydent USA Joe Biden zakwestionował komentarz prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, że rakieta, która spadła we wsi Przewodów w Polsce, nie była pochodzenia ukraińskiego.

Nie o tym świadczą dowody – powiedział Biden dziennikarzom w Białym Domu po powrocie ze szczytu G20 na Bali. Wypowiedź amerykańskiego przywódcy cytuje Agencja Reutera.

Wypowiedź amerykańskiego przywódcy cytuje Agencja Reutera.

link do publikacji Finacial Times

Jeden z dyplomatów państw NATO postanowił anonimowo skrytykować Zełenskiego, oskarżając władze broniącego się państwa o wprowadzanie w błąd Polski i Zachodu. – To bardziej niszczące, niż ta rakieta. Ukraińcy niszczą nasze zaufanie do nich. Nikt nie wini Ukrainy, a oni otwarcie kłamią – opowiedział “Financial Times”.

 

 

Nie bądź obojętny, udostępnij dalej...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *