Czy ludzkość zasługuje na przetrwanie?

 

Komentarz z innego portali {link}

Krzysztof J. Wojtas

A niby dlaczego to durne ludzkie stado ma być warte utrzymania na ziemi, którą niszczą swymi ekscesywnymi zachowaniami? Skoro ludzie sami gotują swój los – to niby dlaczego, w imię czego im w tym przeszkadzać?

Kiedyś, na spotkaniu założycielskim Nowego Ekranu na Krakowskim Przedmieściu zadałem podobne pytanie Szeremietiewowi: skoro twierdzi, że należy działać patriotycznie i bronić Polski, to co jest takiego wartościowego w Polsce i polskości, że warto i należy tego bronić?

I nie umiał mi odpowiedzieć jednoznacznie, a mnie to pobudziło do dalszych przemyśleń do kształtowania idei Cywilizacji Polskiej.Powtórzę kwestię: jakie to wartości niesie ludzkość, że należy dbać o ludzką populację, aby ludziom żyło się lepiej (????)

Wbrew pozorom pytanie jest i bardzo dobre i istotne. Być może zadają sobie je i odpowiadają na nie, autorzy pandemicznej hucpy śmierci oraz ich pomagierzy, wykonawcy. No bo ostatecznie jeśli będą mieli do czynienia z bezmyślną, głupią i bezwolną  masą tępych, egoistycznych ludzi, to po co jej pozwalać żyć?

Jeśli jakiś organizm, cywilizacja, społeczność lub gatunek, nie potrafi PRZEŻYĆ, to czy w ogóle zasługuje na życie? Natura i historia zdają się podpowiadać, że… nie. To właśnie jest weryfikacja. Albo “coś” potrafi przeżyć albo nie. Reszta to beletrystyka, w złym znaczeniu tego słowa.

Mieliśmy ocalić Azteków składających ofiary z ludzi? Ocaliliśmy Aborygenów? Może kilku. Eskimosów? Co z nimi? Co z tego wyniknęło? 95% gatunków na Ziemi, wbrew opętańczej i opłacanej histerii “ekologów” to gatunki w y m a r ł e. Dzięki ich wyginięciu pojawiły się nowe.

Jeśli ludzie akceptują nonsens jaką zasadę percepcji i rozumowania, eutanazję jako usługę zdrowotną, opłacaną w ramach ubezpieczenia, aborcję dzieci w dowolnym momencie ich życia (w tym eutanazję urodzonych dzieci), fałsz jako oficjalną wersję rzeczywistości, wąski egoizm i agresję jako własne modus operandi, to dlaczego właściwie, nie “pozwolić im odejść do przeszłości”? Bo co? Przecież oni przy pierwszej nadarzającej się okazji podepczą swoich “wybawicieli” i wybiorą sobie z powrotem takich, co ich teraz mają.

Więc to pytanie pozostaje: Czy ludzkość zasługuje na ratunek przed unicestwieniem albo poważną redukcją? Czy my na to zasługujemy? Kto odpowie rzetelnie? Czy odpowiedź negatywna jest możliwa?

 

Nie bądź obojętny, udostępnij dalej...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *