Przed pandemią: „AUSCHWITZ NIE SPADŁO Z NIEBA”

Udostępnij dalej

Przed pandemią: „AUSCHWITZ NIE SPADŁO Z NIEBA”

27 stycznia 2020 r.

Były więzień obozu Auschwitz – Marian Turski: „Nie bądź obojętny Auschwitz nie spadło z nieba„:

Wystąpienie jest ciekawe. Pokazuje, konkretnie, krok po kroku, na odniesieniach do rzeczywistości mechanizm kreowania nieludzkich rozwiązań. Zbrodnicze traktowanie ludzi, jest skutkiem i efektem ich SEGREGACJI. Ona jest do tego NIEZBĘDNA. Ona do tego  PROWADZI.

Niedawno, pan Marian Turski zdystansował się od używania jego wspomnianej wypowiedzi, w kontekście sanitaryzmu, argumentując, że tak jak ograniczamy prawo osoby palącej papierosa i nie pozwalamy jej wsiąść do autobusu, gdyż szkodzi ona wtedy i sobie, i innym, tak możemy i powinniśmy ograniczać prawa osoby niezaszczepionej, gdyż ona szkodzi sobie i innym zagrażając im zakażeniem.Segregacja więc niezaszczepionych jest realizacją praw człowieka.

Ta argumentacja wydaje się na pierwszy rzut oka błędna, bo w pierwszym przypadku DYSKRYMINUJEMY zachowanie – palenie, a w drugim przypadku OSOBY. Ta różnica jest kluczowa. Palący, może papierosa wyrzucić i wsiąść do autobusu. Ten, co nie posiada kodu QR, opaski czy innego zaświadczenia wydawanego przez władzę, nie może wrzucić do kosza braku zaświadczenia, wsiąść do autobusu, potem wysiąść i znów mieć ten brak. To jest dyskryminacja ludzi.

W pierwszym wystąpieniu, Marian Turski mówił tak:

***

„Uwaga, uwaga, zaczynamy się oswajać z myślą, że można kogoś wykluczyć, że można kogoś stygmatyzować, że można kogoś wyalienować. I tak powolutku, stopniowo, dzień za dniem ludzie zaczynają się z tym oswajać – i ofiary, i oprawcy, i świadkowie, ci, których nazywamy bystanders, zaczynają przywykać do myśli i do idei, że ta mniejszość (…) jest inna, że może być wypchnięta ze społeczeństwa, że to są ludzie obcy, że to są ludzie, którzy roznoszą zarazki, epidemie. To już jest straszne, niebezpieczne. To jest początek tego, co za chwilę może nastąpić.

(…) władza widzi, że ludzi tak powoli ogarnia znieczulica, obojętność. Przestają reagować na zło. I wtedy władza może sobie pozwolić na dalsze przyspieszenie procesu zła.

I potem następuje już gwałtownie, a więc: zakaz przyjmowania (…) do pracy, zakaz emigracji. A potem nastąpi szybko wysyłanie do gett

Primo Levi był jednym z najsłynniejszych więźniów tego obozu. Primo Levi użył kiedyś takiego sformułowania: „To się wydarzyło, to znaczy, że się może wydarzyć. To znaczy, że się może wydarzyć wszędzie, na całej ziemi

ludzie, którzy dowiadywali się, że byłem w Auschwitz, pytali mnie: „Jak myślisz, to chyba tylko w Niemczech coś takiego mogło być? Czy mogłoby być gdzie indziej?”. I ja im mówiłem: To może być u was. Jeżeli się łamie prawa obywatelskie, jeżeli się nie docenia praw mniejszości, jeżeli się je likwiduje. Jeżeli nagina się prawo, tak jak to czyniono w Selmie, wtedy to się może zdarzyć”.

Nie bądźcie obojętni, kiedy jakakolwiek władza narusza przyjęte umowy społeczne, już istniejące. Bądźcie wierni przykazaniu. Jedenaste przekazanie: nie bądź obojętny.

Bo jeżeli będziesz, to nawet się nie obejrzycie, jak na was, na waszych potomków jakieś Auschwitz nagle spadnie z nieba.”

***

Posiedzenie Komisji Zdrowia (17.) w dniu 4 lipca 2012 r.

Eliza Walczak:

*** cytaty z wystąpienia pani Walczak na komisji zdrowia ***

Co w ustawie jest, naszym zdaniem, niepokojące? Po pierwsze, zmiana definicji choroby zakaźnej – na co państwo także zwracali uwagę – co budzi obawy przed rozszerzeniem przymusu szczepień o kolejne szczepionki i daje możliwość ogłoszenia epidemii z błahych powodów, a co za tym idzie, także możliwość nałożenia przymusu szczepień na wszystkich obywateli.

Po trzecie, rezygnacja z fundacji kosztów zgłoszenia przez lekarzy niepożądanych odczynów poszczepiennych. Chodzi o uchylenie art. 21 ust. 9.

Proszę państwa, ja jestem żydówką (…). Przymusowe leczenie kojarzy się nam z Holokaustem: tworzy się problem i proponuje rozwiązanie bardziej ostateczne, niż to wynika ze zmyłkowych zapewnień. Tym razem, idąc z duchem miniaturyzacji i modernizacji, naturalne zagrożenia zastąpiono mikrobami wyhodowanymi w laboratoriach, dysze pryszniców – strzykawkami, a trujący gaz – toksynami lub żywymi mikrobami w szczepionkach.

Postęp ten widoczny jest gołym okiem, wszak żyjemy w czasach wspomnianej już miniaturyzacji. I nieważne jest, co mówią tacy lekarze, jak doktor Rath z Niemiec, przedstawiający genealogię problemu biznesu szczepień, farmacji, odsyłając do dokumentów opublikowanych w „Profit Over Life” – to są dokumenty norymberskie, proszę państwa – które ukazują powiązanie dzisiejszych koncernów farmaceutycznych, promujących szczepienia, z obozami w Auschwitz, proszę państwa.

Jest jeszcze jedna różnica między dawnymi i obecnymi sposobami na uleczanie Ziemi z nadmiaru ludzi i walkę z naturą. Podczas Holokaustu pod prysznic prowadzili zwykle żołnierze wrogiego państwa…

(Przewodniczący Rafał Muchacki: Szanowna Pani, bardzo proszę zmierzać do końca.)

…teraz pod igłę prowadzą…

(Przewodniczący Rafał Muchacki: Proszę zmierzać do końca i syntezy…)

Teraz pod igłę…

(Przewodniczący Rafał Muchacki: Proszę panią, to nie jest…)

…poprowadzą Polaków…

(Przewodniczący Rafał Muchacki: Proszę panią…)

…krajowi policjanci za zgodą polskich senatorów…

(Przewodniczący Rafał Muchacki: Szanowni Państwo, ogłaszam pięć minut przerwy…)

…polityków. Proszę w imieniu zwykłych obywateli, żeby tak się nie stało. Dziękuję za uwagę.

—————————————————————————

Odnośniki:

1. Stenogram wystąpienia Mariana Turskiego {LINK}

2. Wystąpienie Mariana Turskiego – wideo {LINK}

 

 

 

3. Wypowiedź Mariana Turskiego dystansująca się wobec odniesienia do sanitaryzmu {LINK}

4. Wystąpienie pani Elizy Walczak – wideo:

 

 

 

5. Tekst wystąpienia pani Elizy Walczak – stenogram pdf od str 16 {LINK}

6. W Niemczech wprowadza się opaski dla „zaszczepionych” i „ozdrowiałych” wykluczające pozostałych ze wstępu do sklepów {LINK}

7. Na świecie trwa budowa „obozów kwarantanny” {LINK} {LINK}


Udostępnij dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.