Co trzecie dziecko cierpi…

Udostępnij dalej

 

Idę ulicą, patrzę, rząd informuje społeczeństwo o losie polskich dzieci, (plakat powyżej).

Teraz już wiemy. Co trzecie dziecko spotkało cierpienie. Cierpienie tych niewinnych, najmłodszych, jest w sumie największym złem. Dlatego właśnie dzieci chronimy, pielęgnujemy, otaczamy opieką. Czynimy to, bo urazy doznane w dzieciństwie owocują negatywnymi postawami, brakami, jakąś formą straty, przez całe życie.

Polonistka z liceum pisze tak – linkZ młodzieżą – dramat. Im siada psychika. Nic im się nie chce. Nawet wrócić do szkoły. Rwą im się przyjaźnie i znajomości. Jestem wychowawczynią II klasy. Do szkoły chodzili pół roku, zaczęli się zgrywać, czuć jak klasa. Potem pół roku na zdalnym. Świadectwa dostali do ręki, w reżimie sanitarnym. Na zakończeniu roku uczennica, 17-latka, zapytała, czy może się do mnie przytulić. Za nią poszli inni. Oni się do siebie tulili! Od września sześć tygodni w reżimie sanitarnym, w salach śmierdzących odkażaczem. I w stanie zawieszenia, ale względnie normalnie. Znów zaczęli się wdrażać. A potem ciach i zdalne. A za chwilę III klasa i koniec, bo moi uczniowie są po gimnazjum. Nawet jeśli wrócą do szkoły, nie będzie to klasa, ale grupa obcych sobie ludzi. Obrabowano ich z rytuałów młodości. Wycieczek nie ma, wyjść nie ma, studniówki nie ma. Poczucia przynależności nie ma.

Dzieci przeżywają na serio, ten eksperyment rządowy: „Dagmara, lat 13, kilkakrotnie traci przytomność. Ratownicy z pogotowia za każdym razem długo przywracają ją do życia. Diagnoza: nerwy, brak kontaktu z rówieśnikami. Na to nie ma leków. Dagmara zawsze była świetną uczennicą, otrzymywała stypendium wójta. Teraz więc siedzi przed komputerem całe dnie.

Statystyka, to liczby, nie widać spoza nich konkretnych osób, ale jakieś skutki tego co im zrobiono jednak widać: „Już w zestawieniu Eurostatu z 2014 r. pod względem samobójstw wśród młodych Polska z 209 samobójstwami zajęła drugą pozycję w Europie. W roku 2020 zanotowano 2085 prób samobójczych podejmowanych przez osoby w wieku 7-24 lata, w 456 przypadkach były to próby skuteczne

Teraz wywiesili ten plakat. Przecież ci, którzy uniemożliwili dzieciom chodzenie do szkoły. Piszą: „ŻYJ NORMALNIE”, ci co skrzywdzili dzieci. Mają tupet. I brak hamulców. Wszystko jest po ich stronie. Władza. Pieniądze. Stanowiska. Policja. Koncerny. Media. Po naszej stronie jest nasze cierpienie i cierpienie naszych dzieci.

———————————————————————————————

Rok szkolny 2020/2021


Udostępnij dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.