Kopia bezpieczeństwa salon24.pl

Archiwum tekstów, publikowanych na salon24.pl.

Dlaczego warto mieć takie archiwum?

  1. “Nasza klasa” właśnie przestaje istnieć. Wszystko się zmienia. Można stracić dostęp do swojej “twórczości”, mimo zapewnień i deklaracji.
  2. Archiwum posiadane lokalnie na własnym komputerze uniezależnia od internetu, od tego co “provider” zrobi “kiedyś” z naszą pracą.
  3. Archiwum zapewnia dużo wygodniejszy dostęp do własnych tekstów niż “mozolne” przedzieranie się przez interfejs internetowy platformy. Szybko i od razu mamy pełny ich przegląd.

Co to jest, to archiwum?

Jest to zbiór (katalog) plików html czyli stron internetowych zapisanych na dysku – otwieranych za pomocą przeglądarki internetowej. Archiwum nie jest produktem profesjonalnym, ale całkowicie amatorskim ze wszystkimi tego konsekwencjami. Z drugiej strony może być przydatne i użyteczne, ze względu na lokalne go posiadanie, oczyszczoną formę tekstów, łatwość przeglądania. Konia z rzędem temu, kto mając 500 tekstów dotrze przy użyciu interfejsu internetowego do tego nr 324 🙂

Czy można uzyskać takie lub tego typu Archiwum w inny sposób?

Z pewnością. Można np. kopiować sobie strony lokalnie, pojedynczo. Można być może zwrócić się do administracji lub właścicieli portalu o profesjonalną usługę. Można użyć programów archiwizujących np. https://www.httrack.com/

 

Czy strony w Archiwum są takie same jak te na salon24.pl

Nie. To są skrajnie uproszczone strony internetowe. Ale:

  • zawierają pełny tekst odpowiadającego artykułu
  • zawierają formatowanie takie jak archiwizowanym tekście
  • wyglądają w zasadzie tak samo, z pominięciem wszystkich dodatków, więc lepiej
  • są kilkaset razy mniejsze od oryginalnych w sensie zapisu na dysk, co daje wygodę, bo duże archiwum jednego użytkownika to może być ponad gigabajt

Czy są zdjęcia i filmy w artykułach?

Tak, jeśli komputer ma łączność z internetem. Zdjęcia i filmy są wyświetlane w oparciu o odnośniki z artykułu.

Czy da się Archiwum przeglądać na komórce?

Nie wiem 🙂 Jest przygotowane do wygodnego korzystania na komputerze.

A pod Linuxem?

Jest ok.

A komentarze?

To kosztuje dodatkowy czas i pracę sprzętu. Na życzenie mogą być.

A te schowane pod “plusami” do rozwinięcia?

Są.

A te ukryte?

Jak chcesz. Mogą zostać “odkryte” 🙂 na twoje życzenie.

A co z tekstami wielostronnymi? Są te dodatkowe strony?

Nie ma. Dzielenie tekstu na strony zostało uznane za nieprzyjazne. Teksty dzielone w internecie na wiele stron są ujednolicane i zachowywane w całości jako jedna strona. Nic nie ginie, wszystko jest razem, w postaci jednego pliku, jednej pełnej strony.

Jak to wygląda?

Archiwum to katalog plików w postaci stron html. Wygląda to np. tak:

Pliki są od pierwszego do ostatniego tekstu. Artykuły posiadają nadane chronologicznie numery. Kolory to takie, jak kto ma ustawione wyświetlanie na ekranie 🙂

Jak wygląda artykuł z tego archiwum?

Bez komentarzy na przykład tak: Pokaż przykładową stronę archiwum

Z komentarzami na przykład tak: Pokaż przykładową stronę archiwum

Strona zawiera oryginalny tytuł, użytkownika, który ją utworzył, daty utworzenia i modyfikacji tekstu na s24. U dołu każdej strony archiwalnej jest link do strony artykułu na salon24.pl, więc można kliknąć i porównać

Ile to kosztuje?

To nic nie kosztuje. Usługa wytworzenia i udostępnienia archiwum jest wykonywana na zasadzie daru. Nie jest związana z żadnymi kosztami, opłatami dla Odbiorcy itp.

Wykonawca (ja) obdarowuje w ten sposób Odbiorcę (osobę dla której wykonuje Archiwum). Oczywiście odbiorca może obdarować wykonawcę, na przykład {TUTAJ}, ale to nie jest ani konieczne, ani wymagane, po prostu – wykonanie i udostępnienie Archiwum nie jest od tego zależne. Uczymy się dawać…

Wykonanie Archiwum i jego udostępnienie pochłania czas, pracę i zasoby Wykonawcy. Nie należy więc o nie prosić ze zwykłej ciekawości, jeśli nie jest ono – Archiwum – rzeczywiście Odbiorcy potrzebne czy dla niego ważne. Szczególnie uwaga ta odnosi się do archiwum tekstów wraz z komentarzami. Wykonanie archiwum bez komentarzy jest prostsze.

Czy mogę mieć Archiwum dla tekstów innej osoby niż ja sam(a)?

Nie.

Jak otrzymać takie Archiwum?

Należy

  1. 1. pocztą wewnętrzną salonu24.pl przesłać mi {moja strona użytkownika} prośbę treści:

Proszę o wykonanie archiwum moich tekstów z salon24.pl

oraz dołączyć poniżej link do własnej “strony domowej” na salon24.pl (taka po kliknięciu w nazwę użytkownika)

  1. 2. przesłać tę samą zawartość przy użyciu formularza z tego blogu {LINK} podając swoje dane. W polu formularza “temat” należy wpisać “ArchiwumS24”

Pierwsza wiadomość służy identyfikacji osoby jako aktualnego użytkownika s24. Druga jest do pozyskania i potwierdzenia kontaktu.

No i… nie ilość pracy jaką może poświęcić Autor jest – ograniczona 🙂 Więc pierwsze trzy osoby, bez problemu. Potem, to się zobaczy.

 

 

 

 

Nie bądź obojętny, udostępnij dalej...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *