Kopia bezpieczeństwa salon24.pl

Udostępnij dalej

Archiwum tekstów, publikowanych na salon24.pl.

Dlaczego warto mieć takie archiwum?

  1. „Nasza klasa” właśnie przestaje istnieć. Wszystko się zmienia. Można stracić dostęp do swojej „twórczości”, mimo zapewnień i deklaracji.
  2. Archiwum posiadane lokalnie na własnym komputerze uniezależnia od internetu, od tego co „provider” zrobi „kiedyś” z naszą pracą.
  3. Archiwum zapewnia dużo wygodniejszy dostęp do własnych tekstów niż „mozolne” przedzieranie się przez interfejs internetowy platformy. Szybko i od razu mamy pełny ich przegląd.

Co to jest, to archiwum?

Jest to zbiór (katalog) plików html czyli stron internetowych zapisanych na dysku – otwieranych za pomocą przeglądarki internetowej. Archiwum nie jest produktem profesjonalnym, ale całkowicie amatorskim ze wszystkimi tego konsekwencjami. Z drugiej strony może być przydatne i użyteczne, ze względu na lokalne go posiadanie, oczyszczoną formę tekstów, łatwość przeglądania. Konia z rzędem temu, kto mając 500 tekstów dotrze przy użyciu interfejsu internetowego do tego nr 324 🙂

Czy można uzyskać takie lub tego typu Archiwum w inny sposób?

Z pewnością. Można np. kopiować sobie strony lokalnie, pojedynczo. Można być może zwrócić się do administracji lub właścicieli portalu o profesjonalną usługę. Można użyć programów archiwizujących np. https://www.httrack.com/

 

Czy strony w Archiwum są takie same jak te na salon24.pl

Nie. To są skrajnie uproszczone strony internetowe. Ale:

  • zawierają pełny tekst odpowiadającego artykułu
  • zawierają formatowanie takie jak archiwizowanym tekście
  • wyglądają w zasadzie tak samo, z pominięciem wszystkich dodatków, więc lepiej
  • są kilkaset razy mniejsze od oryginalnych w sensie zapisu na dysk, co daje wygodę, bo duże archiwum jednego użytkownika to może być ponad gigabajt

Czy są zdjęcia i filmy w artykułach?

Tak, jeśli komputer ma łączność z internetem. Zdjęcia i filmy są wyświetlane w oparciu o odnośniki z artykułu.

Czy da się Archiwum przeglądać na komórce?

Nie wiem 🙂 Jest przygotowane do wygodnego korzystania na komputerze.

A pod Linuxem?

Jest ok.

A komentarze?

To kosztuje dodatkowy czas i pracę sprzętu. Na życzenie mogą być.

A te schowane pod „plusami” do rozwinięcia?

Są.

A te ukryte?

Jak chcesz. Mogą zostać „odkryte” 🙂 na twoje życzenie.

A co z tekstami wielostronnymi? Są te dodatkowe strony?

Nie ma. Dzielenie tekstu na strony zostało uznane za nieprzyjazne. Teksty dzielone w internecie na wiele stron są ujednolicane i zachowywane w całości jako jedna strona. Nic nie ginie, wszystko jest razem, w postaci jednego pliku, jednej pełnej strony.

Jak to wygląda?

Archiwum to katalog plików w postaci stron html. Wygląda to np. tak:

Pliki są od pierwszego do ostatniego tekstu. Artykuły posiadają nadane chronologicznie numery. Kolory to takie, jak kto ma ustawione wyświetlanie na ekranie 🙂

Jak wygląda artykuł z tego archiwum?

Bez komentarzy na przykład tak: Pokaż przykładową stronę archiwum

Z komentarzami na przykład tak: Pokaż przykładową stronę archiwum

Strona zawiera oryginalny tytuł, użytkownika, który ją utworzył, daty utworzenia i modyfikacji tekstu na s24. U dołu każdej strony archiwalnej jest link do strony artykułu na salon24.pl, więc można kliknąć i porównać

Ile to kosztuje?

To nic nie kosztuje. Usługa wytworzenia i udostępnienia archiwum jest wykonywana na zasadzie daru. Nie jest związana z żadnymi kosztami, opłatami dla Odbiorcy itp.

Wykonawca (ja) obdarowuje w ten sposób Odbiorcę (osobę dla której wykonuje Archiwum). Oczywiście odbiorca może obdarować wykonawcę, na przykład {TUTAJ}, ale to nie jest ani konieczne, ani wymagane, po prostu – wykonanie i udostępnienie Archiwum nie jest od tego zależne. Uczymy się dawać…

Wykonanie Archiwum i jego udostępnienie pochłania czas, pracę i zasoby Wykonawcy. Nie należy więc o nie prosić ze zwykłej ciekawości, jeśli nie jest ono – Archiwum – rzeczywiście Odbiorcy potrzebne czy dla niego ważne. Szczególnie uwaga ta odnosi się do archiwum tekstów wraz z komentarzami. Wykonanie archiwum bez komentarzy jest prostsze.

Czy mogę mieć Archiwum dla tekstów innej osoby niż ja sam(a)?

Nie.

Jak otrzymać takie Archiwum?

Należy

  1. 1. pocztą wewnętrzną salonu24.pl przesłać mi {moja strona użytkownika} prośbę treści:

Proszę o wykonanie archiwum moich tekstów z salon24.pl

oraz dołączyć poniżej link do własnej „strony domowej” na salon24.pl (taka po kliknięciu w nazwę użytkownika)

  1. 2. przesłać tę samą zawartość przy użyciu formularza z tego blogu {LINK} podając swoje dane. W polu formularza „temat” należy wpisać „ArchiwumS24”

Pierwsza wiadomość służy identyfikacji osoby jako aktualnego użytkownika s24. Druga jest do pozyskania i potwierdzenia kontaktu.

No i… nie ilość pracy jaką może poświęcić Autor jest – ograniczona 🙂 Więc pierwsze trzy osoby, bez problemu. Potem, to się zobaczy.

 

 

 

 


Udostępnij dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *