Zdjęcie 31/253: MŁYN!

 

Aż czułem, to “chrobotanie kości”, tę zawziętość, ten “młyn”. Nie było zmiłuj. Współczesny ideał człowieka, wiecznie zesranego w gacie, rozczulającego się nad tysiącem, tysięcy nieistotnych spraw. Szukającego za wszelką cenę odrobiny komfortu i bezpieczeństwa z pilotem i Netflixem. Wrażliwego na “inność” kurwa i kolor czegoś tam. Ludzie. Gdzie ten świat? Gdzie ci mężczyźni?

Nie bądź obojętny, udostępnij dalej...

4 thoughts on “Zdjęcie 31/253: MŁYN!

 1. Witaj..
  Przeczytalem z usmiechem twoje nieortodoxyjne slownictwo :-))
  A jednak pozwalasz poniesc sie emocjom..Zwykly wkurw pomaga od czasu do czasu..
  Coz innego pozostalo ?
  Bycie ” chlopem” to niesienie codziennej odpowiedzialnosci za siebie i tych ktorych sie kocha ..to wystarczy aby zbawic samego siebie i nadac wartosc wlasnemu zyciu..
  Swiata i innych ludzi nie zbawimy..
  Polskie realia tworzymy sami..i od startu bylismy w niekorzystnej pozycji ,tylko wtedy jeszcze nie wiedzielismy o tym..( mam na mysli indywidualne zycie kazdego z nas )
  Przypadkowo przeczytalem Trylogie Kosmiczna C.S Lewisa ..3 jej czesc That Hideous Strength , powinna byc w dzisiejszych czasach obowiazkowa lektura,bowiem tlumaczy mechanizm indywidualnej Korupcji i Spoleczenstwa..
  Tak..niewielu mezczyzn pozostalo w Polsce..Ci co zostali, dawali kolejno dupy Sanacji,Komunie,Post-Komunie ,Sowietom,Euro-kolchozowii oraz wszystkim kryminalnym patologiom nazwanych ” zaradnoscia ” czy Cwaniactwem..
  Skutki widoczne..
  Coraz bardziej przestaje mnie to interesowac..
  16 lat minelo os smierci Wojtyly..Wiekszosc Polakow nie pamieta kim byl nie mowiac o tym co pozostawil po sobie..
  Nie bede sie dalej pastwil nad toba :-)) przechodze dokladnie to samo co ty..Zycie uplywa dzien po dniu..Ile tych dni jeszcze pozostalo / :-))

  1. Z wulgaryzmami jest problem. Jak ze wszystkim. Z jednej strony są “czyści i nieskalani”, co to twierdzą, że słowo wulgarne to grzech i przekleństwo. Z drugiej strony bydło i cwaniacy, co często i kwieciście klną. Mi się czasem zdarza. Ufam, że w ramach równowagi.

   Lewisa kiedyś czytałem. Ta głowa, co się ruszała… Mocne i dobrze napisane.

 2. ..Twoja refleksja sprzed 2 lat :…” Siedzi sobie gdzieś wygodnie, popija chłodne piwo, rozkoszuje się życiem i pozycją, jaką w nim zajmuje, dzięki takim czy innym układom i znajomościom. Bo na tym to wszystko w Polsce polega, na układach i znajomościach, znajomych, pociotków, ciągniętych, wciąganych, wazelinujących, włażących, by ostatecznie dostać, do czego chcieli, wymarzoną kaskę i pozycję. Ich tu nie ma. “..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *