Joaquin Phoenix – ważne przesłanie

Joaquin Phoenix na gali Oskarów:

[Musimy] nadal używać naszego głosu w imieniu tego głosu pozbawionych. Dużo zastanawiałem się nad niektórymi niepokojącymi problemami, z którymi wspólnie się borykamy. Wydaje mi się, że czasami czujemy lub odczuwamy, że bronimy różnych spaw, ale ja widzę, że chodzi o to samo. Myślę, że niezależnie od tego, czy mówimy o nierówności płci, rasizmie, prawach queer, prawach tubylczych czy prawach zwierząt, mówimy o walce z niesprawiedliwością. Mówimy o walce z przekonaniem, że jeden naród, jeden naród, jedna rasa, jedna płeć lub jeden gatunek mają prawo dominować, kontrolować, wykorzystywać i wykorzystywać bezkarnie inny.

Myślę, że oderwaliśmy się od świata natury i wielu z nas jest WINNYCH egocentrycznego światopoglądu – przekonania, że ​​jesteśmy centrum wszechświata. Wchodzimy do świata natury i plądrujemy jego zasoby. Czujemy się uprawnieni do sztucznego zapłodnienia krowy, a kiedy rodzi, kradniemy jej dziecko, chociaż jej płacz i cierpienie są tak jaskrawe. Następnie bierzemy jej mleko, które jest przeznaczone dla jej cieląt, i wlewamy je do naszej kawy i płatków i myślę, że boimy się zmiany osobistej, ponieważ uważamy, że musimy poświęcić coś, coś oddać. Ale ludzie, gdy chcą, są kreatywni i pomysłowi, i myślę, że kiedy używamy miłości i współczucia jako naszych zasad przewodnich, możemy tworzyć, rozwijać i wdrażać systemy zmian, które są korzystne dla wszystkich czujących istot i dla środowiska.

Byłem łajdakiem w moim życiu. Byłem samolubny. Czasami byłem okrutny, trudny w pracy i niewdzięczny, ale tak wielu z was na tej sali dało mi drugą szansę. I myślę, że wtedy jesteśmy najlepsi, kiedy wspieramy się nawzajem, nie wtedy, gdy “kasujemy” się nawzajem za przeszłe błędy, ale kiedy pomagamy sobie nawzajem w rozwoju, kiedy nawzajem siebie uczymy, kiedy prowadzimy się w kierunku ODKUPIENIA. To jest najlepsze, we wspólnocie.

Kiedy miał 17 lat, mój brat napisał ten tekst. Powiedział: „Biegnij na ratunek z miłością, a nastanie pokój”.

Zdejmując opakowanie:

Krowy mleczne są pozbawione głosu, w związku z tym Joaquin Phoenix ma obowiązek zabrać głos w ich imieniu.

Trwa WALKA z NIESPRAWIEDLIWOŚCIĄ.

Z posiadania m.in. pociągu seksualnego do wielu płci na raz, wynikają PRAWA takiej jednostki.

Walka o prawa jednostki, wynikające m.in. z jej pociągu seksualnego do wielu płci na raz, jest jak walka z rasizmem.

Jeśli ktoś posiada PRAWO do czegoś, to inni posiadają OBOWIĄZEK zapewnienia tego, do czego ten pierwszy ma PRAWO.

WALKA z NIESPRAWIEDLIWOŚCIĄ polega na egzekucji OBOWIĄZKÓW, jakie wynikają z tego, że jednostki odczuwające m.in. pociąg do wielu płci na raz posiadają PRAWA.

Dominacja jednego narodu nad drugim, to to samo, co dominacja jednego gatunku nad drugim. (Czy są gatunki drapieżne? Taki biały niedźwiedź vs foki? Czy można tak… bezkarnie?)

Człowiek nie różni się od zwierząt w aspekcie swojej wartości. Różni się tylko zdolnościami.

Światopogląd egocentryczny nie jest przekonaniem o INDYWIDUALNEJ PONAD-WARTOŚCI. Egocentryk, to nie jest ktoś, kto jest “przekonany o swojej nieprzeciętnej wartości i znaczeniu, co daje mu niejako przyzwolenie do gorszego traktowania innych“. O nie. Egocentryk, to ktoś, kto uważa, że wartość człowieka, ze względu na to, że jest właśnie człowiekiem, przekracza wartość innych aspektów/elementów natury.

Podzielanie poglądu, że z wartość człowieka – ze względu na to, że jest człowiekiem – przekracza pozaludzkie aspekty natury, jest GRZECHEM.

Wykorzystywanie zasobów natury jest “plądrowaniem”.

Prawidłowe określenie potomstwa krowy to słowo “dzieci”. Krowa nie posiada cieląt tylko dzieci.Krowa się nie “cieli” tylko rodzi.

Krowa płacze.

Odstawienie cielaka od sutka krowy jest kradzieżą. Kradzieżą dziecka.

Boimy się osobistej zmiany, bo nie chcemy utracić możliwości wlewania mleka do naszej kawy i śniadaniowych płatków z cukrem.

Należy wdrożyć SYSTEMY ZMIAN!

Wdrożenie w/w systemów zmian, będzie możliwe wskutek skupienia się na współczuciu i miłości [słuszne pominięcie rozumu].

Zaprezentowane treści są nauczaniem prowadzącym słuchaczy w kierunku ODKUPIENIA.

Liczna publiczność gwiazd, słuchająca nauczania:

Klaszcze. Owacje. Aplauz.

Właściciele tego biznesu i trudnych do policzenia zasobów:

Oświetlają. Organizują. Finansują. Reklamują. Transmitują.

Widzowie tej relacji:

???

——————————————————————

żródła:

https://www.hollywoodreporter.com/news/transcript-joaquin-phoenixs-speech-at-2020-oscars-1278278

https://www.youtube.com/watch?v=Z4ZrkIRl2ao

Nie bądź obojętny, udostępnij dalej...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *